Bize e-mail gönderin

Endüstriyel mutfak, özellikle toplu şekilde yemeğin daha az vakit harcayarak belirli vakitlerde üretildiği, paslanmaz çelik malzemeden tasarlanan ve pek çok kişinin aynı anda çalıştığı büyük mutfaklardır. Askeri birlikler, yemekhaneler, hastaneler, otel ve restoranlar bu mutfaklardan tercih ederek hayatı kolaylaştırmaktadır.

Sanayi tipi profesyonel mutfaklar kurulmadan dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Bunlar; mutfakta üretilmesi hedeflenen yemek çeşitlerine uygun donanımlarda bir mutfak, sürdürülebilir, uygun ve verimli bir mutfak projesi elde etmektir. Bu özellikleri taşıyan endüstriyel mutfakta sağlıklı çalışma ortamı daha kolay sağlanacak ve aynı anda zamandan tasarruf elde edilecektir.

Bu aşamada işin ehli, tecrübeli ve profesyonel bir endüstriyel mutfak ekipmanı üreticisi bulmak gereklidir. Sektörde pek çok endüstriyel mutfak ekipmanı üreticisi firma mevcuttur. Bu noktada sizin için öncelikli olanın ne olduğuna karar vermeli, satış öncesi ilgilendiği kadar satış sonrası da destek veren bir firma bulmalısınız. Ucuz olan değil kaliteli olan endüstriyel mutfak, uzun vadede kazançlı olmanızı sağlayacaktır.

Bir endüstriyel mutfak üretiminde ilk ve önemli aşama proje çizimidir. Her ne kadar mutfağın konumlandırıldığı firma, otel vb. alanların mimarı projeye endüstriyel mutfağı dâhil etse de son çizim mutlaka mutfak üreticisi olan firmanın mimarından geçmektedir. Bu firmalar da üretime başlamadan önce ilk aşama olarak mutfağın projesini çizmektedir. Üretim aşaması sonradan gelir.

 Standart mimarlar bazen mutfak çiziminde mutfağın işleyişini tam anlamıyla bilemezler. Birbirine yakın yada uzak olması gereken birimleri yanlış konumlandırmak, kullanım sırasında çalışma konforunu da azaltır. Bem Bayraktar, bu noktada önemi anlaşılan bir mutfak üreticisidir. Oluşturulan projeye yaptıkları son dokunuşları sayesinde, mutfakta çalışacak olan personelin daha pratik, verimli ve sağlıklı bir ortamda çalışmasına imkân sağlar.

Mutfak projesi Bem Bayraktar tarafından çizildikten sonra, kullanılacak olan ürünlerin belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca mutfakta üretilecek olan yemek türlerine ve menüye göre donanım seçimi de doğru yapılmalıdır. Gereksiz ve uzun süre kullanılmayacak ürünlerle mutfakta yer işgal edilmemelidir. Firmamız tüm bu püf noktalarına dikkat ederek üretim sağlamaktadır.

Endüstriyel Mutfak Ekipman Fiyatları

Endüstriyel mutfak ekipmanı satın alırken, bütçe mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve ona göre ürün seçimi yapılmalıdır. Mutfakta kullanmak üzere kaliteli ürünler seçmek, bütçede artışa sebep olsa da uzun süre boyunca sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz ürünler almış olursunuz. Başta uygun fiyatlı diye aldığınız ürünler, yeterli çalışma potansiyeline sahip olmadığında kırılma ya da erken bozulmaya sebep olacak buda ekstra zarar etmenize sebep olacaktır.

Endüstriyel mutfak kurulumu tamamlandıktan sonra, planlandığı şekilde verimli çalışması da çok önemlidir. Tercih ettiğiniz ürünler sık sık arıza verirse, günleriniz yedek parça ve servis beklemekle geçer ve buda çalışma potansiyelinizin düşmesine neden olur. Bu sebeple endüstriyel mutfak üreticisi seçiminde, satış sonrası destek hizmetine de dikkat etmelisiniz.

Bem Bayraktar, endüstriyel mutfak ekipmanı üreticiliği konusunda öncü firma haline gelmiş, son derece kaliteli materyaller kullanarak müşteri hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen profesyonel bir firmadır. Müşteri memnuniyetini önemserken, fiyatlandırmayı da minimumda tutarak kaliteye uygun fiyatlarda sahip olmanızın önünü açar.

Firma olarak satış tecrübemiz uzun yıllara dayanmakta ve büyük bir özenle anahtar teslim endüstriyel mutfak üretmekteyiz. Bugüne kadar pek çok hastane mutfağı, cafe & bistro mutfağı, otel ve restoran mutfağı projesini başarıyla ve kısa zaman zarfında tamamladık. Endüstriyel mutfak üretici firmalar arasında Bem Bayraktar, kalitesi ve tecrübesiyle güvenebileceğiniz bir firmadır. Bize güvenin ve sizde kaliteyi Bem Bayraktar İle deneyimleme fırsatı yakalayın. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?