Bize e-mail gönderin

Endüstriyel bir mutfak kurarken ilk dikkat edilen unsur, pişirme ekipmanlarının işletmeye yansıyacak olan ay sonu maliyet hesaplamasıdır. İşletme kurulurken ilk aşamada verimlilik ve enerji tasarrufu açısından pişirme ekipmanları çok özenli bir şekilde seçilmelidir. Mutfak ekipmanı seçilip satın alınmadan önce mutfakta yemek pişirecek olan şeften ve bu ürünleri kullanacak olan aşçılardan da fikir alınmalıdır. İşletmenize uygun olmayan bir pişirme ekipmanı, iş verimi ve enerji tasarrufunu düşürdüğü gibi, mutfakta alanı daraltarak genel düzenin de bozulmasına neden olacaktır.

Endüstriyel mutfak ekipmanı seçiminde özenli seçim yapmayı gerektiren noktalar; Mutfakta hazırlanacak menü çeşidi, yemek sayısı, işletmenin (okul, hastane, lokanta, restoran, otel, cafe) çalışma ortamının konumu ve genişliği, pişirme ekipmanının yakıt avantajı, kullanacağı enerji, miktarı ve daha pek çok özel sebep buna dahil edilebilir.

Fritöz, özellikle de işletmelerin büyük mutfaklarında kızartma tencerelerinin yerine kullanılan pratik bir pişirme aracıdır. Özellikle de çok kişiye hizmet veren firmalarda sanayi tipi fritöz adeta hayat kurtarıcı ürün niteliği taşır. Önceden sadece patates kızartmak için kullanılan fritözlerle artık pek çok ürün kızartma işlemi kolaylıkla gerçekleşir. Bu ürünler son derece işlevsel, emniyeti ve kullanım konforu sağlayan ürünlerdir. Genel itibariyle paslanmaz çelik malzemeden üretilen fritözler, elektrik ya da gazla çalışmaktadır. Tamamen ihtiyaca yönelik, özel olarak üretilen fritözler kullanılan kızartma yağının sıcaklık ayarını, termostat sayesinde istenilen ısıya ayarlanmaktadır. Bu aşamada yağın yanmaması için ısı sınırı 220C geçmemektedir.

Her fritözde yağ boşaltımı ve süzülmesi için bir boşaltma musluğu yer almaktadır. Fritözleri konforlu kılan en önemli özelliği ise her türlü sebze, et, patates, tavuk, balık gibi besinleri fri usulü pişirme işlemiyle kızartmasıdır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanır.

Özellikle de işletmelerde gelir, gider ve ay sonu maliyet önem arz ettiği için fritöz seçimi yaparken elektrikli mi gazlı mı daha az enerji harcıyor mutlaka araştırmalısınız. Elektrikli fritözün de gazlı fritöz de avantaj sağladığı durumlar bulunmakla beraber, bu hesabı doğru şekilde yapmak çok önemlidir.

Elektrikli ve gazlı çalışan fritözlerin arasında ki en önemli fark; çalışma prensibidir. Gazla çalışan bir fritözün doğal gaz girişi sayesinde, cihazı çalışma konumuna getirdiğinizde kısa sürede fritözün içine gaz dolmaya başlar. Bu ekipmanın içinde bir yakıcı aparat mevcuttur. Çalıştırır duruma getirildiğinde, hava ile beraber içeri daha fazla hava ve gaz dolumu başlar.  Doğalgaz genel olarak elektrik enerjisine göre daha az maliyetli olarak bilinse de bu duruma ve ekipmanın teknik özelliklerine göre değişebilir.

Elektrikli fritözler ise fiş prize takıldığı an çalışmaya başlar. Ekipmanın içinde bulunan tellerin de ısınmasıyla aktif çalışma işlemi gerçekleşir ve fritöz kısa sürede kızartma konumuna gelir. Hangisini tercih edeceğiniz ise tamamen size kalmış. Endüstriyel fritöz olarak tasarlanan bu ürünlerin çift sepetli, ocak üstü, geniş hacimli gibi pek çok fonksiyona sahip modelleri üretilmektedir.

Tüm Mutfak Ekipmanı Çeşitleri İçin Bem Bayraktar

Endüstriyel mutfak için ekipman seçimi yapmak çok kolay gibi gözüken, ancak özen gerektiren bir işlemdir. Doğru ekipman seçimi yapmak, uzun vadede kazanmanızı sağlar. Bu noktada işin ehli ve tecrübeli bir firmadan mutfak ekipmanı satın almak gerekir. Bem Bayraktar, ürettiği tüm elektrikli ve gazlı fritöz modellerini müşteri ihtiyacını göz önünde bulundurarak, kaliteli paslanmaz çelikten üretmektedir. Büyük veya küçük fark etmeksizin her işletmeye özel çap ve boyutlarda üretilebilen fritöz çeşitleri, minimum fiyatlandırma politikası ile müşteriyle buluşturulmaktadır.

Bem Bayraktar’ın bin bir çeşit ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitesini ziyaret ederek, elektrikli ve gazlı fritöz modellerini yakından inceleyebilirsiniz. Web sitemizden dilediğiniz bilgiye, bütçeye ve ihtiyacınıza en sağlıklı karşılığı verebilecek ürünlere tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bem Bayraktar, nitelikli ürün deneyimi ve müşteri memnuniyetinin ilk adresidir. Firmamıza göz gezdirmeden endüstriyel mutfak ekipmanı satın almayın.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?