Bize e-mail gönderin

Bir işletme, büfe, kafe ya da restoran açma fikri, beraberinde bazı maliyetlerin de ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. İşletme kira, izin ve belgeler, pazarlama masrafı kadar işletmelerin mutfağında kullanılacak hazırlık ekipmanları da ihtiyaca göre liste haline getirilmeli ve kısa süre içinde tedarik edilmelidir.

Endüstriyel mutfak ekipmanları, mutfakta çalışacak olan personelin daha pratik çalışma ortamına sahip olmasının ve ardından hazırlık bölümünde pişirme ekipmanlarından yardım alınarak ortaya koyulan muhteşem yemeklerin müşterileriniz tarafından deneyimlemesinin de önünü açar. Bu sebeple sanayi tipi mutfaklarda ihtiyaç duyulan ekipmanları eksiksiz ve sadece gerekli olanları satın almanız çok önemlidir.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Peki, profesyonel mutfaklarınıza gerçek anlamda hangi endüstriyel mutfak ekipmanları gereklidir?

Bu sorunun cevabı ne tür bir hizmet sunduğunuz ve müşterilerinize ne tür menüler hazırlamak istediğinize bağlı olarak değişmektedir. Hızlı self servis yapan bir burger restoranı ile tam hizmet yürüten bir restoranın mutfak malzeme ihtiyacı da elbette ki aynı olmayacaktır. Bununla beraber her restoranın genel itibariyle bazı ekipmanlara temel olarak ihtiyacı vardır.

Endüstriyel bir mutfakta temel olarak ihtiyaç duyulan ilk ekipman, konveksiyonel fırınlardır. Fırın, bir mutfağın en merkezi ihtiyacı ve parçasıdır. İhtiyacınız olan fırının boyutu ve çalışma özellikleri ise restoran da sunacağınız yemek çeşitlerine ve türüne göre değişkenlik gösterecektir. Her zaman en kaliteli restoran da bulunan fırının aynı modeline ihtiyaç duymayabilirsiniz. Doğru fırın seçimi yapmak bazen uzun zamanınızı alsa bile, neye ve hangi özelliklere dikkat ederek fırın satın almanız gerektiğini mutlaka bilmeniz gerekir. Bu şekilde size en uygun olan fırını daha hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Endüstriyel mutfak ekipmanı seçerken yemek pişireceğiniz kuzine seçiminde de özenli davranmalısınız. Restoran özelliğine göre olmazsa olmaz ekipmanlar arasında sos benmariler gelmektedir. Elektrikli ve gazlı olarak ikiye ayrılan bu ürünler, eşsiz soslar yaparken zamandan tasarruf etmeniz için oldukça uygundur.  Makarna haşlama ekipmanları da özellikle fast food restoranlar da oldukça gereklidir. Ocak ve ızgara da bir işletmenin demirbaş ihtiyaç duyulan ekipmanları arasında yer alır. Açmak istediğiniz işletmenin hangi mutfak ekipmanlarına ihtiyaç duyduğunu belirlemek ise tamamen size kalmış.

Ayrıca dinlendirme makinelerinden ihtiyacınıza en doğru yanıtı veren ürünü tercih ederek, kızartma yapmadan önce patateslerin dinlendirilmesini ve yağdan arındırma işleminin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Endüstriyel bir mutfakta yiyecek ve içecekleri uzun süre boyunca taze tutmak için buzdolabı ve dondurucular da mutlaka olmalıdır. Bu ekipmanlar her işletme ve restoranın en temel ihtiyacıdır. Bu nedenle gıda güvenliği ve sağlık kuralları gereği kaliteli buzdolapları ve derin donduruculara hatırı sayılır yatırımlar yapmanız gerekir. Bu ürünleri seçerken restoranın büyüklüğüne, kapasite ve özellikleri de göz önünde tutularak, personelin kolay erişebileceği boylarda dondurucu ve buzdolapları tercih etmelisiniz. Ayrıca gömme soğutucular özellikle de büyük ve depolama ihtiyacının fazla olduğu işletmelerde çok güzel bir seçenektir.

Sanayi tipi mutfaklar için ekipman satın alırken ürünlerin kolay temizlenebilir ve hijyen kurallarına uygun biçimde üretildiğinden de mutlaka emin olmalısınız. Müşterilerinize harika bir yemek deneyimi yaşatırken, aynı zamanda uzun vadede kaliteli üretim sağladığınızdan dolayı işletme ömrünü de uzatmış olursunuz.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanı Fiyatları

Endüstriyel mutfak ekipman seçimi, uzun süre detaylı araştırma gerektiren ve gerekli özelliklere sahip olan ürünlerin satın alınması gerektiği bir süreçtir. Sanayi tipi mutfaklarda çalışırken pratiklik, işlevsellik ve donanım çok önemlidir. Gerekli gereksiz birçok ekipmanla mutfağı doldurmak, işletmede ki çalışma alanını daraltır ve buna bağlı olarak performans düşüklüğüne sebep olur.

İşletme ve restoranınız için en gerekli olan mutfak ekipmanlarını liste haline getirdikten sonra satın alma işlemi için araştırmalara başlayabilirsiniz. Pek çok firma endüstriyel mutfak ekipmanı için ürün tedariği sağlamaktadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, ilk olarak ürün kalitesi ve firma güvenilirliğidir. Sadece uygun fiyatlı diye mutfak ekipmanı satın almak, uzun vadede zarar etmenize yol açabilir. Bilinmeyen ve güvenilir olmayan firmalarda üretilen endüstriyel mutfak ekipmanları kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilmekte ve kısa süre içinde paslanma, arıza ya da parça hasarı gerçekleşmektedir. Bu nedenle nitelikli malzemeler kullanarak üretim sağlayan bir firmadan işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri satın almalısınız.

Bem Bayraktar, endüstriyel mutfak ekipmanı üretimi konusunda uzun yıllara dayanan iş tecrübesi ile kalitesini ispatlamayı başarmış profesyonel bir firmadır. Ürettiği tüm mutfak ekipmanlarını paslanmaz çelikten üreten firmamız, kullanım alanı ve aktif çalışma ortamına göre tüm ürünleri özel olarak tasarlanmaktadır. Satın almış olduğunuz ürünü kullanma talimatlarına uygun ve özenli şekilde kullandığınız takdirde, tüm ürünlerimiz uzun yıllar restoran ve işletmenizde demirbaş olarak hizmet vermeye uygundur.

Bem Bayraktar, 60 yıldan fazladır endüstriyel mutfak sektörüne özveriyle hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini çalışma prensibi haline getiren Bem Bayraktar, uygun fiyatlandırma politikasıyla herkesin kaliteli ürün deneyimi yaşamasını hedeflemektedir. Ayrıca firma olarak satış öncesi deneyimli ekibimizle tüm sorun ve ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri sizler için sunarken, satış sonrası da ürün garantisi ve gerekli teknik desteği vermekteyiz.

Rekabetin ve üretimin çok yoğun olduğu endüstriyel mutfak sektöründe, kaliteyi ve uzun yıllar sorunsuz ürün kullanımı fırsatı sunan Bem Bayraktar’ın tasarladığı ekipmanları incelemelisiniz. Güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz web sitemizden yemekhaneniz, restoranınız, büfe ya da cafeniz için gerekli olan tüm endüstriyel mutfak ekipmanlarını kolaylıkla temin edebilirsiniz. Geniş ürün seçenekleri arasından bütçenize ve işletmenize en uygun ürünü seçin ve kaliteyi Bem Bayraktar aracılığıyla deneyimleyin. Uygun fiyatlı, kaliteli ürünler için Bem bayraktar, endüstriyel mutfak konusunda öncü firmadır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?